-A A +A

Klinika Hematologii ŚCO już działa

Klinika Hematologii i Transplantacji Szpiku ŚCO wraca do normalnego funkcjonowania. Od 20 października zostały wznowione przyjęcia pacjentów do leczenia stacjonarnego. Do pełnego wymiaru pracy wracają poradnie hematologiczne i leczenie chemioterapią w trybie 1-dniowym. Wstrzymany pozostał jedynie program bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom dla pacjentów onkologicznych.

Po blisko dwóch tygodniach lockdownu wymuszonego zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 wśród personelu medycznego i pacjentów Klinika Hematologii i Transplantacji Szpiku Świętokrzyskiego Centrum Onkologii wraca do funkcjonowania w normalnym trybie: wznowione zostają przyjęcia do leczenia stacjonarnego, funkcjonuje leczenie chemioterapią w trybie 1-dniowym oraz poradnie hematologiczne. Wszystkie pomieszczenia kliniki zostały gruntownie wysprzątane i zdezynfekowane.

Jak informuje prof. Marcin Pasiarski – kierownik Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku, obecnie z obsady lekarskiej wyłącznych jest jeszcze 9 osób (cztery zakażone wirusem SARS-CoV-2 i pięć z kontaktu), ale sytuacja powoli się poprawia. Klinikę opuściło już 6 pacjentów hematologicznych, którzy byli zakażeni koronawirusem. Czterech z tych pacjentów pokonało koronawirusa - wykonane u nich testy molekularne dwukrotnie dały wynik ujemny, natomiast dwóch zostało przekazanych do szpitala specjalistycznego w Starachowicach w celu kontynuacji leczenia COVID-19.

Ogółem od 1.10.2020 r. w Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku ŚCO zostało potwierdzonych 13 przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wśród personelu medycznego (lekarze, pielęgniarki i sekretarki medyczne) oraz 7 przypadków zakażeń wśród pacjentów (jeden z pacjentów został przekazany do szpitala dedykowanego chorym na COVID-19, pozostali (6) byli leczeni na miejscu).Obecnie sytuacja epidemiologiczna w klinice znajduje się pod kontrolą i jest na bieżąco monitorowana.

Aktualności
Udostępnij