-A A +A

Koncert na jeden głos i wiele wzruszeń

O miłości i śmierci, nadziei i pasji, wolności i wytchnieniu, które daje muzyka śpiewała 6 grudnia w Świętokrzyskim Centrum Onkologii Anna Hamela, pochodząca z Kielc kompozytorka, pieśniarka i autorka tekstów. Koncert był mikołajkowym upominkiem artystki dla pacjentów i pracowników ŚCO.

Na jedną godzinę szpitalny korytarz zamienił się w ogródek przy francuskiej kawiarence. Za stolikiem zasiadła szansonistka i poetka, Anna Hamela przynosząc chorym i opiekującym się nimi osobom trochę radości, dobrych emocji, a przede wszystkim wiele wzruszeń. Była francuska klasyka i współczesność – piosenki Edith Piaf i Indili oraz autorskie kompozycje Anny Hameli przeplatane jej opowieściami o życiu, podróży i dziwnych zrządzeniach losu oraz rodzinnych perypetiach. – Bardzo się cieszę, że mogłam zaśpiewać w takim szczególnym miejscu i chociaż na chwilę oderwać wasze myśli od choroby. Takie spotkania są również dla mnie ogromnym przeżyciem, a wasze emocje dodają mi sił. Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy – powiedziała artystka, która swoją karierę muzyczną zaczęła ponad 20 lat temu w programie „Szansa na sukces” Wojciecha Manna i Elżbiety Skrętkowskiej. 

Inicjatorką i pomysłodawcą koncertu była mgr Jadwiga Koźmińska – Kiniorska z Zakładu Profilaktyki Onkologicznej ŚCO. – Naszym celem jest profilaktyka onkologiczna poprzez sztukę oraz podnoszenie dobrostanu psychofizycznego pacjentów i pracowników ŚCO. Kiedy słuchamy muzyki, wydzielają się nam endorfiny, a nasz układ odpornościowy otrzymuje zastrzyk energii do walki z chorobą – wyjaśniła.

Aktualności
Udostępnij