-A A +A

Niedziela z profilaktyką onkologiczną

12 sierpnia Świętokrzyskie Centrum Onkologii wyrusza w teren i zaprasza na niedzielę z profilaktyką onkologiczną. Zapraszamy mieszanki Skarżyska – Kamiennej do cytobusa – mobilnego gabinetu położnej ŚCO. Z profilaktyką będziemy również w Centrum Leonardo da Vinci i na Dymarkach Świętokrzyskich.

W ten wakacyjny weekend warto połączyć wypoczynek z dbaniem o zdrowie i skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, nauczyć się samobadania i umiejętności obserwacji swojego organizmu, żeby w porę wykryć niepokojące sygnały organizmu. Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza 12 sierpnia (w niedzielę) do korzystania z profilaktyki w:

Skarżysku – Kamiennej, Górna Kolonia (boisko szkolne), godz. 15-19 – festyn Kultura i profilaktyka w plenerze - bezpłatne badania cytologiczne w cytobusie – mobilnym gabinecie położnej ŚCO. Z badania mogą skorzystać panie w wieku 25 – 59 lat w ramach populacyjnego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Każda pani otrzymuje po badaniu zestaw kobiecych upominków przypominających o profilaktyce. Ma również szansę otrzymać w nagrodę sprzęt AGD, jeśli ułoży najciekawsze hasło zachęcające inne kobiety do profilaktyki.

Centrum Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim, godz. 11 - 13 (podczas Sportowego śniadania na trawie i charytatywnego biegu dla Adasia) – nauka samobadania piersi, informacje i zaproszenia na bezpłatne badania profilaktyczne w ramach realizowanych przez ŚCO programów: „Żyj zdrowo – wsparcie profilaktyki raka piersi w regionie”, „Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie”.

Nowa Słupia, 52. Dymarki Świętokrzyskie, godz. 10 – 16 - nauka samobadania piersi i czujności onkologicznej, informacje i zaproszenia na bezpłatne badania profilaktyczne w ramach realizowanych przez ŚCO programów: „Żyj zdrowo – wsparcie profilaktyki raka piersi w regionie”, „Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie”, „Twój świadomy wybór” – program profilaktyki nowotworów głowy i szyi.

 

Aktualności
Udostępnij