-A A +A

Oddział radioterapii I wznawia przyjęcia do leczenia stacjonarnego, oddział paliatywny nadal zamknięty

Od 26 stycznia, po tygodniowej przerwie, spowodowanej potwierdzonymi zakażeniami wirusem SARS-CoV -2 wśród pacjentów i personelu, oddział radioterapii I wraca do normalnego trybu pracy.  Z powodu choroby lekarzy zamknięty do 31 stycznia pozostanie oddział medycyny paliatywnej.

W trybie normalnym funkcjonuje poradnia medycyny paliatywnej oraz pozostałe poradnie, kliniki, działy i zakłady Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Od 7 stycznia zakażenie koronawirusem potwierdzono łącznie u 13 osób (8 pracowników oraz 5 pacjentów) z oddziału medycyny paliatywnej oraz u 20 pacjentów i 6 pracowników oddziału Radioterapii I. W pomieszczeniach obydwu oddziałów i poradni została przeprowadzona dezynfekcja, wdrożono procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego – zgodnie z zaleceniami Zespołu Kontroli Zakażeń ŚCO,  powiadomione zostały służby sanitarne. Zakażeni pracownicy zostali skierowani na izolację domową. Pacjenci z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa zostali przekazani do szpitali dedykowanych do leczenia chorych na COVID 19, a część do izolacji domowej.

Przypominamy wszystkim o obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczkami w przestrzeni i budynkach użyteczności publicznej (sklepy, placówki ochrony zdrowia, urzędy, placówki kultury, kościoły) a także w transporcie publicznym oraz o częstym myciu lub dezynfekowaniu rąk i utrzymywaniu dystansu 2 m od innych osób.

Aktualności
Udostępnij