-A A +A

Pociągiem do Sandomierza po zdrowie

Jedyny w swoim rodzaju Pociąg do zdrowia ze stacji Kielce do stacji Sandomierz odjedzie 20 sierpnia o godzinie 7.10 z peronu pierwszego na stacji Kielce. Podczas podróży a także w Sandomierzu na Starym Rynku (w godzinach 10-13) będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz edukacji w zakresie zdrowego stylu życia. Świętokrzyskie Centrum Onkologii jest partnerem tej akcji.

Podczas akcji będzie można zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze, poziom cukru we krwi, osoby palące lub przebywające w otoczeniu dymu tytoniowego będą mogły zbadać sobie poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu, wydolność oddechową i skorzystać z porad, jak rzucić palenie. Będzie również można nauczyć się samobadania piersi z pomocą specjalnych fantomów, dowiedzieć się, jak skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, jak zdrowo żyć, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory złośliwe. Edukację i badania będą prowadzić pracownicy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Kielcach.

Organizatorem akcji jest Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Starosta Powiatu Sandomierskiego i Burmistrz Sandomierza.

Aktualności
Udostępnij