-A A +A

ŚCO Świętokrzyskim Kreatorem Rozwoju

Świętokrzyskie Centrum Onkologii otrzymało wyróżnienie w kategorii „Świętokrzyski Kreator Rozwoju – energetyka” za projekt „Wymiana źródła ciepła dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach”, zrealizowany w ramach RPOWŚ 2014-2020.

Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 27 marca podczas spotkania „Inwestycje, które budują przyszłość”, na którym władze województwa świętokrzyskiego podsumowały realizację Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.Wyróżnienia trafiły do firm, instytucji, samorządów i organizacji pozarządowych, które dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu zrealizowały innowacyjne, istotne dla życia mieszkańców i rozwoju regionu projekty. 

Do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kielcach trafiło wyróżnienie w kategorii „Świętokrzyski Kreator Rozwoju” – energetyka za projekt „Wymiana źródła ciepła dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach” . Dzięki funduszom unijnym zrealizowano dużą, proekologiczną inwestycję, zakładającą zastąpienie kotłowni węglowej – kotłowniami wodno-gazowymi, obsługującymi ŚCO i WSzZ w Kielcach. Obiekty podłączono do systemu ciepłowniczego MPEC, co gwarantuje niezawodność dostawy ciepła do szpitali. Nowoczesne układy regulacyjne dostosowują parametry czynnika grzewczego do warunków atmosferycznych. Taki sposób regulacji powoduje, że ilość dostarczanego ciepła jest na bieżąco dostosowywana, zarówno do warunków pogodowych, jak i do indywidualnych potrzeb i wymagań. Wartość projektu – 33 mln zł, dofinansowanie z UE – 18 mln 520 tys. zł.

Źródło i zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. 

ŚCO Świętokrzyski Kreator Rozwoju
ŚCO Świętokrzyski Kreator Rozwoju
Aktualności
Udostępnij