-A A +A

ŚCO zaprasza do rzucania palenia – 21.11.2019

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza 21 listopada na akcję edukacyjno-profilaktyczną „Rzuć palenie -chroń siebie, bliskich i środowisko”. W ramach akcji bezpłatne konsultacje, porady i badania – dla palaczy i osób przebywających w otoczeniu dymu tytoniowego.

21 listopada (czwartek) w godzinach 10.00-13.00 w holu głównym Świętokrzyskiego Centrum Onkologii odbędzie się akcja edukacyjno- profilaktyczna związana z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia pn.„Rzuć palenie-chroń siebie, bliskich i środowisko”. W ramach akcji będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji antytytoniowych połączonych z pomiarem tlenku węgla w wydychanym powietrzu, porad dietetycznych wraz pomiarem tkanki tłuszczowej dla osób chcących rzucić palenie, a także z pomiaru ciśnienia krwi oraz poradnictwa na temat profilaktyki onkologicznej.

Partnerami ŚCO są: Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach oraz Centrum Dietetyczne "Naturhouse".

Plan akcji w holu głównym ŚCO:

stoiska ŚCO, WSSE i PSSE - pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu dla osób palących z poradnictwem antytytoniowym, pomiar ciśnienia krwi, edukacja na temat roli stylu życia w profilaktyce onkologicznej, poradnictwo dotyczące zdrowego stylu życia i zmniejszania ryzyka chorób cywilizacyjnych;

stoisko Centrum Dietetycznego "Naturhouse" - porady dietetyka z pomiarem tkanki tłuszczowej dla osób rezygnujących z palenia;

Punkt konsultacyjny ŚCO – konsultacje dotyczące szczepień dla pacjentów rozpoczynających leczenie onkologiczne.

Aktualności
Udostępnij