-A A +A

W październiku ŚCO przypominało o profilaktyce nowotworów

Minął październik, najbardziej kojarzony jako miesiąc profilaktyki raka piersi. Dział Promocji i Profilaktyki Onkologicznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii podczas wielu imprez przypominał, jak ważna jest profilaktyka nowotworów złośliwych.

Jak co roku, w marszach Amazonek w Skarżysku-Kamiennej (7 października) i w Busku-Zdroju (21 października), uczestniczyli przedstawiciele Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, którzy wspierali powyższe akcje badaniami oraz wykładami.

Wspólnie z instytucjami partnerskimi promowaliśmy w październiku zdrowy styl życia, w tym rolę regularnej aktywności fizycznej  oraz znaczenie warzyw i owoców w diecie antynowotworowej podczas imprezy prozdrowotnej „Warzywa, owoce i ruch a będziesz zdrów” (10 października). Natomiast podczas warsztatów dla dzieci uczestniczących w biegu MOSIR-u w ramach „Kieleckiej dychy” (9 października) rozmawialiśmy o ryzyku biernego narażenia na dym tytoniowy.

Profilaktyka nowotworów złośliwych była też tematem wielu październikowych spotkań z nauczycielami i uczniami świętokrzyskich szkół. Natomiast podczas Kongresu Onkologii Polskiej w Łodzi również w gronie profesjonalistów przedstawiciele Świętokrzyskiego Centrum Onkologii prezentowali wykład o współczesnych kierunkach w profilaktyce antynowotworowej.

Aktualności
Udostępnij