-A A +A

W Światowy Dzień Walki z Otyłością zachęcaliśmy do dbania o linię

23 października w ramach Światowego Dnia Walki z Otyłością w Świętokrzyskim Centrum Onkologii odbyła si ę akcja profilaktyczno – edukacyjna „Warzywa, owoce i ruch a będziesz zdrów”. Pacjenci i odwiedzający Centrum mogli skorzystać z bezpłatnego pomiaru stężenia glukozy we krwi, pomiaru ciśnienia tętniczego, poradnictwa dietetycznego oraz nauki samobadania piersi na fantomach. Otrzymali również materiały edukacyjne na temat zdrowego stylu życia i zbilansowanej diety.

Pomiary wykonywali i porad udzielali pracownicy Zakładu Profilaktyki Onkologicznej ŚCO, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kielcach oraz dietetyk kliniczny. Można było poczęstować się wegetariańskimi sałatkami i deserami z kieleckiej restauracji Wegemania oraz zaopatrzyć się w miód z tegorocznych zbiorów z pasieki „Ryś” w Mąchocicach Kapitulnych.

Nadwaga i otyłość są czynnikami ryzyka rozwoju cukrzycy typu II, chorób układu krążenia oraz niektórych nowotworów, w tym raka piersi i raka okrężnicy, raka trzonu macicy, raka nerki i nowotworów pęcherzyka żółciowego.

Z porad skorzystało około 50 osób.

Aktualności
Udostępnij