-A A +A

Weekend z cytologią: cytobus ŚCO w Pińczowie i Sobkowie

30 czerwca (w sobotę) zapraszamy do cytobusa Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, który będzie dyżurował na stadionie OSiR w Pińczowie. 1 lipca (w niedzielę) cytobus - mobilny gabinet położnej czeka na mieszkanki gminy Sobków, aby mogły bezpłatnie wykonać badanie cytologiczne.

Cytobus ŚCO w Pińczowie: 30 czerwca (w sobotę) w godzinach 16.00- 20.00 na stadionie OSiR w Pińczowie.

Cytobus ŚCO w Sobkowie: 1 lipca (niedziela), w godzinach 10.00-15.00, plac przed Szkołą Podstawową w Sobkowie.

Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego w wieku 25 - 59 lat, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Każda pani, która wykona cytologię w ramach tego programu, otrzymuje kobiece upominki przypominające o profilaktyce. Rejestracja na badania pod numerem telefonu: 609 99 00 33.

- Zachęcam panie do tych badań, ponieważ będą wykonywane przez świetnych specjalistów. Dysponujemy własnym Zakładem Patologii Nowotworów z certyfikatem Światowej Agencji Badań nad Rakiem, co jest gwarancją wysokiej jakości diagnostyki – dodaje profesor Stanisław Góźdź – dyrektor ŚCO.

Cytobus ŚCO został skonstruowany w ramach projektu „Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim” i przyjeżdża na życzenie pań do ich miejsca pracy lub zamieszkania. W specjalistycznym pojeździe mieści się gabinet położnej, w którym znajduje się fotel ginekologiczny i niezbędne wyposażenie oraz wydzielona kabina higieny intymnej z wc i bieżącą wodą, żeby pacjentka mogła się rozebrać i przygotować do badania. Cytobus jest ogrzewany, klimatyzowany, wyposażony w wysuwany stopień ułatwiający wejście do gabinetu.

Aktualności
Udostępnij