-A A +A

ŚCO zaprasza 24.10.2019 na akcję profilaktyczną „Zdrowo żyj i bądź fit”

24 października (czwartek) w godzinach 10.00-13.00 w holu głównym Świętokrzyskiego Centrum Onkologii odbędzie się akcja edukacyjno- profilaktyczna „Zdrowo żyj i bądź fit” w ramach Światowego Dnia Walki z Otyłością.

Akcja promuje prozdrowotny styl życia w kontekście zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem i ostrzega przed konsekwencjami nadwagi i otyłości, w tym nowotworami złośliwymi. W ramach akcji będzie można skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych (panie w wieku 50 – 69 lat) i cytologicznych (panie w wieku 25 – 59 lat), konsultacji dietetycznych i antytytoniowych, pomiaru tkanki tłuszczowej, ciśnienia krwi, tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz z poradnictwa na temat profilaktyki onkologicznej.

Partnerami Świętokrzyskiego Centrum Onkologii są: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach, Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach, Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ oraz Centrum Dietetyczne "Naturhouse".

Hol główny ŚCO:

Stoiska ŚCO, WOMP, WSSE i PSSE – nauka samobadania piersi, edukacja na temat roli stylu życia w profilaktyce onkologicznej, poradnictwo dotyczące zdrowego stylu życia i zmniejszania ryzyka chorób cywilizacyjnych, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu dla osób palących z poradnictwem antytytoniowym, pomiar ciśnienia krwi, kolportaż materiałów edukacyjnych dotyczących zdrowego stylu życia i profilaktyki nowotworów.

Punkt konsultacyjny NFZ – wyrabianie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, potwierdzanie Profilu Zaufanego, zakładanie Internetowego Konta Pacjenta, informacje na temat e-recepty, wydawanie materiałów informacyjnych i edukacyjnych na temat zdrowej diety, przeciwdziałania otyłości i osteoporozie.

Stoisko Centrum Dietetycznego "Naturhouse" - porady dietetyka z pomiarem tkanki tłuszczowej.

Stoisko Gospodarstwa Pasiecznego - kiermasz miodów.

Gabinet cytologiczny ŚCO (Poradnia Ginekologiczna): – cytologia dla kobiet w wieku 25 – 59 lat (zgodnie z Programem Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy). Rejestracja na badania: 609 99 00 33.

Pracownia mammograficzna ŚCO: – mammografia dla kobiet w wieku 50 – 69 lat (zgodnie z Programem Wczesnego Wykrywania Raka Piersi). Rejestracja na badania: 607 77 88 88.

Zapraszamy 24 października w godzinach 10.00-13.00

Aktualności
Udostępnij