-A A +A

Informacja o miejscach parkingowych dla osób niepełnosprawnych

Od 9 sierpnia 2021 do czasu przygotowania i wydzielenia miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, osoby te, parkujące na ogólnych miejscach parkingowych na terenie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, są zwolnione z opłat za parkowanie na zasadach przedstawionych poniżej.

Zwolnienie z opłat za parkowanie dotyczy osób niepełnosprawnych posiadających kartę parkingową dla niepełnosprawnych, mających problem z poruszaniem się, prowadzących pojazd lub podwożonych przez kogoś do Poradni/Kliniki/Działu Świętokrzyskiego Centrum Onkologii lub odbieranych z wymienionych miejsc. Rozwiązanie wchodzi w życie od dnia 9 sierpnia 2021 r. i będzie obowiązywało do czasu przygotowania i wydzielenia na terenie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych w oparciu o aktualne przepisy.

Dyrekcja Świętokrzyskiego Centrum Onkologii podjęła tę decyzję w odpowiedzi na sygnały płynące od osób niepełnosprawnych oraz w oparciu o konsultacje z przedstawicielami tego środowiska, które odbyły się 12 lipca 2021 r. w Świętokrzyskim Centrum Onkologii z inicjatywy Pełnomocnika Prezydenta Miasta Kielc ds. Osób Niepełnosprawnych oraz z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Kielcach i Fundacji Aktywnej Rehabilitacji w Kielcach.

Aktualności
Udostępnij