-A A +A

Profilaktyka raka szyjki macicy

Być świadomą kobietą - wsparcie profilaktyki raka szyjki mamcicy w województwie świętokrzyskim

"Żyj zdrowo"
Profilaktyka raka piersi
tel. 607 77 88 88

facebook.com/scozyjzdrowo

"Bądź świadoma"
Profilaktyka raka szyjki macicy
tel. 609 99 00 33

www.facebook.com/scobadzswiadoma

 

Dzień Kobiet z Cytologią (i mammografią) w ŚCO

Na Dzień Kobiet zrób sobie zdrowy prezent i skorzystaj z bezpłatnych badań profilaktycznych - cytologii i mammografii – zachęca Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ i Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Zapraszamy panie na cały weekend badań w placówkach ŚCO. Razem z nami w profilaktycznym weekendzie biorą udział szczypiorniści i biegacze.

Dzień Kobiet z Cytologią - co, gdzie, kiedy

8 marca 2019 r.

7.30 – 13.00 - Świętokrzyskie Centrum Onkologii, ul. Artwińskiego 3 – bezpłatne badania cytologiczne i mammograficzne

17.30 – Hala Legionów w Kielcach – akcja edukacyjna przed meczem PGNiG Superligi PGE VIVE Kielce vs Orlen Wisła Płock. Razem z pracownikami ŚCO zaproszenia na badania będą wręczać zawodnicy VIVE: Michał Jurecki i Alex Dujszebajew

9 marca

9.00-14.00 - Świętokrzyskie Centrum Onkologii, ul. Artwińskiego 3 – bezpłatne badania cytologiczne i mammograficzne

Czeka na panie przemiły zespół z Poradni Ginekologicznej oraz Pracowni Mammografii.

10 marca

12.00 – 14.30 – Suchedniów, Hala Sportowa, ul. Sportowa 3 – bezpłatne badania cytologiczne w cytobusie ŚCO oraz akcja edukacyjna podczas V Suchedniowskiego Biegu Kobiet „Nie cyckamy się z rakiem”.

Z cytologii mogą skorzystać panie w wieku 25 – 59 lat (badanie w ramach Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy należy wykonywać co 36 miesięcy). W ramach jednej wizyty będą wykonane bezpłatnie dwa badania cytologiczne - techniką klasyczną oraz na podłożu płynnym, co pozwala wykryć więcej nieprawidłowych komórek. Rejestracja na cytologię: 609 99 00 33.

Mammografia jest dedykowana paniom w wieku 50 -69 lat (badanie w Programie Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy należy wykonywać co 24 miesiące). Rejestracja na mammografię: 607 77 88 88.

Wciąż za mało się badamy

Województwo świętokrzyskie znajduje się na trzecim miejscu w Polsce pod względem zgłaszalności na badanie cytologiczne. Ale nie jest to powód do radości, bo cytologię wykonuje zaledwie około 21 procent mieszkanek naszego regionu, uprawnionych do tego badania. Najchętniej badały się mieszkanki powiatu kieleckiego, jędrzejowskiego i włoszczowskiego (ok. 24 % zgłaszalności na badanie). Najrzadziej – powiatu pińczowskiego, ostrowieckiego i skarżyskiego (około 13-14 %) – poinformowała na konferencji prasowej (6 marca) Joanna Wolszczak – Domańska, wicedyrektor ds. medycznych Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. W 2018 roku w regonie świętokrzyskim wykonano 30 610 badań, w tym 2 449 w cytobusie ŚCO. 393 kobiety skierowano do diagnostyki pogłębionej – dodała Barbara Osman – wicedyrektor ds. finansowych ŚOW NFZ.

Wykrycie nowotworu nie przekreśla kobiety

- Kobiety, które skierowano na pogłębioną diagnostykę, być może uratowaliśmy od rozwoju choroby nowotworowej. Bo to nie jest tak, że każda pacjentka z nieprawidłowym wynikiem cytologii na pewno rozwinie chorobę onkologiczną - tłumaczył dr Kamil Zalewski z Kliniki Ginekologii ŚCO, prezydent Europejskiej Sieci Ginekologów Onkologów, członek zarządu Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. Wcześnie wykryty rak szyjki macicy nie przekreśla również szans na macierzyństwo. – Staramy się leczyć młode kobiety z oszczędzeniem narządu rodnego, aby w przyszłości mogły zostać matkami. Ale to jest możliwe, kiedy nowotwór zostanie wcześnie wykryty – podkreślił. Apelował, aby kobiety korzystały z przysługujących im bezpłatnie badań cytologicznych, ponieważ rak szyjki macicy w początkowym stadium nie daje żadnych zauważalnych objawów. – Ból, plamienie między miesiączkami i po stosunku, wydzielina z pochwy o nieprzyjemnym zapachu pojawiają się dopiero, gdy choroba jest już zaawansowana i wymaga interwencji radioterapeuty, chirurga i ginekologa onkologa – mówił.

Głównym czynnikiem zachorowań na raka szyjki macicy jest zakażenie wirusem HPV, przebiegające również bezobjawowo w większości przypadków. Jak poinformował dr Zalewski, nawet do 80 % dorosłych kobiet i mężczyzn miało styczność z wirusem HPV przenoszącym się drogą płciową, dlatego warto promować badania cytologiczne i szczepienia przeciwko HPV.

 

Do badania cytologicznego zachęcają: Barbara Osman (wicedyrektor ds. ekonomicznych ŚOW NFZ), Joanna Wolszczak – Domańska (wicedyrektor ds. medycznych ŚOW NFZ), Agnieszka Rokita (TV Świętokrzyska), Magda Nowak (Radio eM Kielce), Iwona Murawska (Radio Kielce), Iwona Rojek (Echo Dnia), dr Kamil Zalewski (Klinika Ginekologii ŚCO, prezydent ENYGO – Europejska Sieć Młodych Ginekologów Onkologów), Katarzyna Bancer (PAP).

Do badania cytologicznego zachęcają: Barbara Osman (wicedyrektor ds. ekonomicznych ŚOW NFZ), Joanna Wolszczak – Domańska (wicedyrektor ds. medycznych ŚOW NFZ), Agnieszka Rokita (TV Świętokrzyska), Magda Nowak (Radio eM Kielce), Iwona Murawska (Radio Kielce), Iwona Rojek (Echo Dnia), dr Kamil Zalewski (Klinika Ginekologii ŚCO, prezydent ENYGO – Europejska Sieć Młodych Ginekologów Onkologów), Katarzyna Bancer (PAP).

 

Uwaga! Zamiast konkursu fotograficznego więcej nagród dla pań, które się zbadają

Średnio co 20 pani, która skorzysta z bezpłatnych badań mammograficznych lub cytologicznych w cytobusie, cytomammobusie lub poradni stacjonarnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i wymyśli hasło zachęcające do profilaktyki onkologicznej, ma szansę odebrać w nagrodę sprzęt AGD.

W związku z brakiem zgłoszeń na konkurs fotograficzny zapraszamy mieszkanki województwa świętokrzyskiego do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych (mammografii i cytologii) w ramach realizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii programów profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy oraz wczesnego wykrywania raka piersi oraz  do udziału w konkursie na hasło profilaktyczne. Na panie, które się zbadają i zachęcą inne kobiety do profilaktyki, czekają cenne nagrody.

Dla kogo nagrody

  • Dla średnio co 20 pacjentki, która wykona mammografię w poradni mammografii stacjonarnej lub w cytomammobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii ramach programu „Żyj zdrowo” – wsparcie profilaktyki raka piersi w regionie świętokrzyskim i wymyśli hasło zachęcające inne kobiety do profilaktyki. Program profilaktyki raka piersi jest adresowany do kobiet w wieku 50 – 69 lat.
  • Dla średnio co 20 pacjentki, która wykona cytologię w poradni ginekologicznej, cytobusie lub cytomammobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w ramach programu „Być świadomą kobietą” – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim i wymyśli hasło zachęcające inne kobiety do profilaktyki. Program profilaktyki raka szyjki macicy jest przeznaczony dla kobiet w wieku 25 – 59 lat.

Co można wygrać

W nagrodę za aktywną profilaktykę i inwencję twórczą panie mają szansę otrzymać urządzenia, które przydadzą się każdym domu: miksery, żelazka parowe, wagi elektroniczne, kombiwary, suszarki do włosów.

Drogie panie, zmobilizujcie się, atrakcyjne nagrody czekają.

Projekty „Żyj zdrowo” – wsparcie profilaktyki raka piersi w regionie świętokrzyskim i „Być świadomą kobietą” – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim i na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego są dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

Regulamin konkursu w załączniku u dołu strony.

 

Poddziałanie 8.2.2 Wsparcie profilaktyki zdrowotnej w regionie

„Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy poprzez działania zachęcające kobiety z Subregionu Północnego do badań profilaktycznych”, nr projektu RPSW.08.02.02-26-0001/16:

 

„Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy poprzez działania zachęcające kobiety z Subregionu Zachodniego do badań profilaktycznych”, nr projektu RPSW.08.02.02-26-0004/16:

 

„Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy poprzez działania zachęcające kobiety z Subregionu Wschodniego do badań profilaktycznych”, nr projektu RPSW.08.02.02 – 26-0006/16:

 

„Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy poprzez działania zachęcające kobiety z Subregionu Południowego do badań profilaktycznych”, nr projektu RPSW.08.02.02-26-0008/16:

 

Konkursu w ramach Poddziałania 8.2.3 „Wsparcie profilaktyki zdrowotnej dla obszaru ZIT” – projekty realizowane na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, w której skład wchodzą gminy:

 

Panie w wieku 25-59 lat, które przez 36 miesięcy nie wykonywały cytologii w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego badania cytologicznego.
Zapraszamy do Pracowni Cytologicznej (Poradnia Ginekologiczna ŚCO, parter, gabinet nr 6) zgodnie z harmonogramem pracy:

Poniedziałek 8:00 - 14:30
Wtorek 8:00 - 14:30
Środa 8:00-14:30
Czwartek 10:00 - 17:30
Piątek 8:00 - 12:00

 

Spot promujący cytologię

 

 

Wydarzenie Data
Na przekór burzom i nowotworom 10.07.2018
Cytobusem strzał w dziesiątkę kwiecień, maj 2018

 

Media o Projekcie:

https://kielce.tvp.pl/43763542/sco-zaprasza-panie-na-badania-tym-razem-do-centrum-geoedukacji-w-kielcach

https://www.swietokrzyskie.pro/niedziela-z-profilaktyka-w-geoparku-i-w-lopusznie/

http://em.kielce.pl/region/niedziela-z-profilaktyka-w-geoparku-i-lopusznie

http://em.kielce.pl/region/swietokrzyskie-liderem-wsrod-badan-profilaktycznych-pod-katem-raka-szyjki-macicy

http://em.kielce.pl/miasto/te-badania-moga-uratowac-zycie-kazdej-kobiety

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-89039

http://em.kielce.pl/miasto/w-sobote-bezplatne-badania-profilaktyczne-w-ogrodzie-botanicznym-w-kielcach

https://kielce.tvp.pl/43681561/cytologia-w-ogrodzie-botanicznym-panie-spacer-polaczyly-z-profilaktyka

https://www.swietokrzyskie.pro/profilaktyka-w-ogrodzie-botanicznym/

https://kielce.tvp.pl/43467517/cytobus-na-swiecie-zalewajki-bezplatne-badania-dla-pan-w-wieku-2559-lat

http://em.kielce.pl/region/cytobus-w-hucie-szklanej-na-swiecie-zalewajki

https://www.swietokrzyskie.pro/wakacje-z-cytologia-cytobus-sco-w-wachocku-i-bodzentynie/

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-88037

https://kielce.tvp.pl/43346224/od-profilaktyki-nie-ma-wypoczynku-cytobus-wyjechal-w-wakacyjna-trase

https://kielce.tvp.pl/42702899/panie-chetniej-zglaszaja-sie-na-badania-profilaktyczne

https://kielce.tvp.pl/42577449/zaproszenie-dla-pan-przystanek-cytobusu-w-opatowie

https://kielce.tvp.pl/42176406/nie-czekaj-przyjdz-i-wykonaj-cytologie-bezplatne-badania-dla-kobiet

https://kielce.tvp.pl/41954891/laparoskop-zamiast-skalpela-warsztaty-dla-lekarzy-w-sco

http://em.kielce.pl/region/bezplatne-badania-cytologiczne-w-opatowie

http://em.kielce.pl/miasto/w-piatek-piknik-rodzinny-z-radiem-em-zadbamy-o-mamy-i-ich-dzieci

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-86321

https://kielce.tvp.pl/42772731/planuje-dlugie-zycie-czyli-biala-sobota-w-swietokrzyskim-centrum-onkologii

https://kielce.tvp.pl/42087911/biala-sobota-w-sco-regularne-badania-moga-calkowicie-wyeliminowac-ryzyko-nowotworu

https://kielce.tvp.pl/42071426/zadbaj-o-zdrowie-i-zapisz-sie-na-bezplatna-cytologie-i-mammografie

http://em.kielce.pl/region/biala-sobota-z-sco-i-nfz

https://www.swietokrzyskie.pro/biala-sobota-w-swietokrzyskim-centrum-onkologii/

https://www.onet.pl/?utm_source=kielce.onet.pl_viasg_kielce&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=7328de49-4b84-4a14-8b2d-ee424c2613c9&sid=ef7f292c-e1ee-4126-bd8f-85e4b7950990&utm_v=2

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-84206

https://kielce.tvp.pl/42071426/zadbaj-o-zdrowie-i-zapisz-sie-na-bezplatna-cytologie-i-mammografie

https://kielce.tvp.pl/42087911/biala-sobota-w-sco-regularne-badania-moga-calkowicie-wyeliminowac-ryzyko-nowotworu

https://em.kielce.pl/region/biala-sobota-w-sco

https://radiofama.com.pl/aktualnosci/biala-sobota-z-profilaktyka-w-swietokrzyskim-centrum-onkologii-w-kielcach

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/biala-sobota-w-swietokrzyskim-centrum-onkologii-beda-darmowe-badania/ar/c14-14023721

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-82876

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-80796

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-82876

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/21-procent-kobiet-robi-cytologie-w-swietokrzyskiem-dlaczego-tak-malo-w-ktorych-powiatach-badaja-sie-najczesciej-a-w-ktorych/ar/13943520#zdrowie

https://www.tvswietokrzyska.pl/wiadomosci/kielce/item/29758-cytobus-sco-w-onkologicznej-top-dziesiatce-2018.html

https://kielce.tvp.pl/40945467/zadbaj-o-swoje-zdrowie-sco-zaprasza-na-bezplatne-badania-cytologiczne

https://kielce.tvp.pl/40945467/zadbaj-o-swoje-zdrowie-sco-zaprasza-na-bezplatne-badania-cytologiczne

https://kielce.tvp.pl/40945467/zadbaj-o-swoje-zdrowie-sco-zaprasza-na-bezplatne-badania-cytologiczne

https://kielce.tvp.pl/41656708/zdrowie-to-prezent-ktorego-nie-kupimy

https://kielce.tvp.pl/40960975/cytologia-ratuje-zycie-najlepszym-lekarstwem-jest-profilaktyka-czyli-badania-co-trzy-lata

http://www.naszekielce.com/?q=badania_8_marca

https://kielce.tvp.pl/40664788/to-pierwszy-taki-pojazd-w-polsce-swietokrzyski-cytobus-w-top-10

https://kielce.tvp.pl/40357019/edukacja-koedukacyjna-specjalisci-z-sco-opowiedza-o-badaniach-profilaktycznych

https://kielce.tvp.pl/40349910/spotkanie-edukacyjne-na-temat-raka-szyjki-macicy-dla-pan-ale-takze-panow

http://www.tygodnikponidzia.pl/wypadly-najgorzej-w-wojewodztwie/

http://em.kielce.pl/region/cytobus-sco-w-gminie-dwikozy

https://em.kielce.pl/region/badania-cytologiczne-bez-kolejek-z-bezplatnym-dowozem-i-upominkami

http://www.em.kielce.pl/region/dzien-kobiet-z-cytologia

http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Ginekologia-i-poloznictwo/Kielce-SCO-zaprasza-na-dwa-rodzaje-cytologii-z-upominkami-i-bezplatnym-dowozem,191371,209.html

http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Swietokrzyskie-badania-cytologiczne-i-mammograficzne-na-Dzien-Kobiet,192805,8.html

http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Onkologia/Swietokrzyskie-badania-cytologiczne-w-regionie-wykonuje-jedynie-21-proc-kobiet-a-teraz-jest-okazja-w-SCO,192675,1013.html

https://www.swietokrzyskie.pro/dzien-kobiet-z-cytologia/?pdf=243273

https://www.mp.pl/onkologia/aktualnosci/205447,cytologia-na-dzien-kobiet-w-swietokrzyskim-centrum-onkologii

http://www.nfz-kielce.pl/aktualnosci/cytologia,3041.html

http://www.nfz-kielce.pl/aktualnosci/cytologia,3044.html

https://www.mp.pl/onkologia/aktualnosci/205757,cytologia-na-101

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-82975

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-81495

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-81328

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-81107

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-82908

https://kielce.tvp.pl/41645846/bezplatne-badania-cytologia-i-mammografia-na-dzien-kobiet

https://kielce.tvp.pl/41142561/biala-sobota-w-sco-badania-i-porady-specjalistow

https://kielce.tvp.pl/41118374/z-rakiem-mozna-wygrac-dzien-otwarty-w-swietokrzyskim-centrum-onkologii

https://kielce.tvp.pl/41069773/dzien-otwarty-sco-bezplatne-badania-wyklady-i-porady-specjalistow

https://kielce.tvp.pl/40994633/bezplatne-badania-ktore-ratuja-zycie-coraz-mniej-kobiet-decyduje-sie-na-mammografie

https://kielce.tvp.pl/40618379/profilaktyka-rosnie-w-sile-rekordowa-liczba-badan

https://kielce.tvp.pl/5354358/glos-dnia

https://www.tvswietokrzyska.pl/wiadomosci/kielce/item/30502-w-dniu-kobiet-warto-pomyslec-o-zdrowiu-w-kielcach-beda-bezplatne-badania.html

http://www.em.kielce.pl/publicystyka/przebadaj-sie

Urząd Marszałkowski - Cytologia - bez kolejki, z upominkami i bezpłatnym dowozem do ŚCO [22.01.2019]

Rynek Zdrowia - Kielce: ŚCO zaprasza na dwa rodzaje cytologii, z upominkami i bezpłatnym dowozem [22.01.2019]

TVP3 - Kielce - Cytologia ratuje życie. Najlepszym lekarstwem jest profilaktyka, czyli badania co trzy lata [22.01.2019]

Onet - Kielce - Bez kolejki, z upominkami i bezpłatnym dowozem. ŚCO zaprasza na badania [21.01.2019]

TVP3 - Kielce - Zadbaj o swoje zdrowie. ŚCO zaprasza na bezpłatne badania cytologiczne [21.01.2019]

Radio Kielce - W ŚCO namawiają kobiety, aby zadbały o swoje zdrowie [21.01.2019]

Radio FAMA - Rozpoczyna się Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy [21.01.2019]

Gazeta Wyborcza - Kielce - Za wykonanie cytologii w ŚCO rozdają upominki [20.01.2019]

FB - Nasze Kielce - Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach zaprasza panie na bezpłatne badania cytologiczne. [18.01.2019]

FB - Kielce Dobre Miejsce - Każda pani otrzymuje po badaniu zestaw kobiecych upominków [18.01.2019]

TVP3 - Kielce - Rozmowa z dr Marcinem Pasiarskim [18.01.2019]

Starostwo Powiatowe w Kielcach - Cytologia bez kolejki, z upominkami i bezpłatnym dowozem [17.01.2019]

Nasze Kielce - Zrób badania bez kolejki, z upominkami i bezpłatnym dowozem [17.01.2019]

Radio Kielce - Cytologia płynna pozwala wykryć raka szyjki macicy we wczesnym stadium choroby [16.01.2019]

Radio eM - Badania cytologiczne bez kolejek, z bezpłatnym dowozem i upominkami [16.01.2019]

Tygodnik Ponidzia - Cytologia – bez kolejki, z upominkami i bezpłatnym dowozem do ŚCO [16.01.2019]

NFZ - Kielce - Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy [16.01.2019]

Lokalna TV - Cytobus wśród najlepszych [03.01.2019]

TV Świętokrzyska - Cytobus ŚCO w onkologicznej TOP Dziesiątce 2018 [02.01.2019]

Radio eM - Cytobus ŚCO wyróżniony [02.01.2019]

Urząd Marszałkowski - Cytomammobus w onkologicznej Top Dziesiątce 2018 [02.01.2019]

TVP3 - Kielce - To pierwszy taki pojazd w Polsce. Świętokrzyski cytobus w TOP 10 [01.01.2019]

Gazeta Wyborcza - Kielce - Cytobus ŚCO w TOP Dziesiątce branżowego portalu onkologicznego [01.01.2019]

Onet - Kielce - Cytobus ŚCO doceniony w branżowym portalu [02.01.2019]

Radio Kielce - Badania profilaktyczne, a nasze postanowienia noworoczne [02.01.2019]

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego - Cytobus w trasie [07.11.2018]

Radio Kielce - Rycerze Kolumba zachęcają kobiety do badań profilaktycznych [30.10.2018]

Radio Kielce - Ostrowczanie chętnie korzystają z bezpłatnych badań profilaktycznych [26.10.2018]

TVP Kielce - Po pierwsze - profilaktyka. Październik miesiącem walki z rakiem piersi [20.10.2018]

LokalnaTV Ostrowiec - Rycerze zapraszają panie [19.10.2018]

TVP Kielce - Jak badać samemu piersi? Akcja edukacyjna centrum onkologii [17.10.2018]

Onet KIELCE - ŚCO zaprasza na profilaktykę z nagrodami [03.10.2018]

Medycyna Praktyczna - ŚCO zaprasza na profilaktykę z nagrodami [02.10.2018]

Echo Dnia - Konferencja w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Nowotwór piersi po raku płuc zbiera największe żniwo [01.10.2018]

Radio EM - ŚCO zachęca do badań [01.10.2018]

Radio Kielce - Kobiety chętniej badają się w Świętokrzyskiem [01.10.2018]

TVP3 Kielce - Profilaktyka na fali. Tysiące kobiet przebadanych przez ŚCO [01.10.2018]

Urząd Marszałkowski - ŚCO Zaprasza na profilaktykę z nagrodami [02.10.2018]

Radio Kielce - Rośliny z ogrodu botanicznego cieszą oczy zwiedzających [22.07.2018]

TVP3 Kielce - Po pierwsze profilaktyka. ŚCO w ogrodzie botanicznym [22.07.2018]

Urząd Marszałkowski - ŚCO zaprasza na bezpłatne badania cytologiczne [18.07.2018]

Urząd Marszałkowski - Kielce na trasie Ride 4 Women [11.07.2018]

TVP Kielce - "Ride for women"- promocja badań i zdrowego stylu życia [10.07.2018]

TV Świętokrzyska - "Ride 4 Women" - rajd ginekologów onkologów w Kielcach [11.07.2018]

Echo Dnia - Onkolodzy z całej Europy przejechali na rowerach przez Kielce [10.07.2018]

Radio eM - Przejechali przez Kielce by wesprzeć kobiety zmagające się z chorobą [10.07.2018]

Radio Kielce - Ride 4 Woman. Pedałują dla propagowania badań profilaktycznych [10.07.2018]

Gazeta Lekarska - R4W: Na dwóch kółkach na przekór burzom i nowotworom [11.07.2018]

Lokalna TV Ostrowiec - Cytobus ŚCO w Bodzechowie i Oksie [21.03.2018]

TVP3 Kielce - Walka z rakiem. Zadzwoń i zbadaj [20.03.2018]

Radio EM - Badania na wyciągnięcie ręki [05.03.2018]

Rynek Zdrowia - Świętokrzyskie: wiosną cytobus ŚCO wyruszy w trasę po województwie [02.03.2018]

Wrota Świętokrzyskie - Świętokrzyska onkologia pod strzechy [01.03.2018]

Telewizja Świętokrzyska - Bliżej na badania. ŚCO zakupiło pierwszy w Polsce cytobus [01.03.2018]

Radio Kielce - Najnowocześniejszy w Polsce cytobus trafił do Kielc [01.03.2018]

Lokalna TV Ostrowiec - Kobiety muszą być świadome [01.03.2018]

Urząd Marszałkowski - Onkologia bliżej ludzi [01.03.2018]

Echo Dnia - Pierwszy w Polsce cytobus zakupiło Świętokrzyskie Centrum Onkologii [01.03.2018]

Onet - Pierwszy w Polsce cytobus trafił do ŚCO [01.03.2018]

TVP Kielce - Głos Dnia [24.01.2018]

Radio Kielce - Dlaczego kobiety nie wykonują badań profilaktycznych? [21.06.2017]

Dla pacjenta
Polski
Udostępnij