-A A +A

Subregion Południe

Być świadomą kobietą - wsparcie profilaktyki raka szyjki mamcicy w województwie świętokrzyskim

"Żyj zdrowo"

Profilaktyka raka piersi

tel. 607 77 88 88
facebook.com/scozyjzdrowo
"Bądź świadoma"

Profilaktyka raka szyjki macicy

tel. 609 99 00 33
www.facebook.com/scobadzswiadoma

Harmonogram najbliższych spotkań edukacyjnych:

  • 06.03.2019 (środa) - Złota, Biblioteka Publiczna w złotej, ul. Parkowa 8, 28-425 Złota, godz. 12:00-16:00 - Kobiety, 16:00-20:00 - Mężczyźni

 

Uwaga! Zamiast konkursu fotograficznego więcej nagród dla pań, które się zbadają

Średnio co 20 pani, która skorzysta z bezpłatnych badań mammograficznych lub cytologicznych w cytobusie, cytomammobusie lub poradni stacjonarnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i wymyśli hasło zachęcające do profilaktyki onkologicznej, ma szansę odebrać w nagrodę sprzęt AGD.

W związku z brakiem zgłoszeń na konkurs fotograficzny zapraszamy mieszkanki województwa świętokrzyskiego do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych (mammografii i cytologii) w ramach realizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii programów profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy oraz wczesnego wykrywania raka piersi oraz  do udziału w konkursie na hasło profilaktyczne. Na panie, które się zbadają i zachęcą inne kobiety do profilaktyki, czekają cenne nagrody.

Dla kogo nagrody

  • Dla średnio co 20 pacjentki, która wykona mammografię w poradni mammografii stacjonarnej lub w cytomammobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii ramach programu „Żyj zdrowo” – wsparcie profilaktyki raka piersi w regionie świętokrzyskim i wymyśli hasło zachęcające inne kobiety do profilaktyki. Program profilaktyki raka piersi jest adresowany do kobiet w wieku 50 – 69 lat.
  • Dla średnio co 20 pacjentki, która wykona cytologię w poradni ginekologicznej, cytobusie lub cytomammobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w ramach programu „Być świadomą kobietą” – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim i wymyśli hasło zachęcające inne kobiety do profilaktyki. Program profilaktyki raka szyjki macicy jest przeznaczony dla kobiet w wieku 25 – 59 lat.

Co można wygrać

W nagrodę za aktywną profilaktykę i inwencję twórczą panie mają szansę otrzymać urządzenia, które przydadzą się każdym domu: miksery, żelazka parowe, wagi elektroniczne, kombiwary, suszarki do włosów.

Drogie panie, zmobilizujcie się, atrakcyjne nagrody czekają.

Projekty „Żyj zdrowo” – wsparcie profilaktyki raka piersi w regionie świętokrzyskim i „Być świadomą kobietą” – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim i na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego są dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

Regulamin konkursu w załączniku u dołu strony.

 

„Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy poprzez działania zachęcające kobiety z Subregionu Południowego do badań profilaktycznych”, nr projektu RPSW.08.02.02-26-0008/16 (Wartość projektu 970 395,00 zł, w tym dofinansowanie z EFS 824 835,75 zł):

  • Powiat buski: Busko-Zdrój, Gnojno, Nowy Korczyn, Pacanów, Solec-Zdrój, Stopnica, Tuczępy, Wiślica
  • Powiat pińczowski: Działoszyce, Kije, Michałów, Pińczów, Złota Pińczowska
  • Powiat kazimierski: Bejsce, Czarnocin, Opatowiec, Kazimierza Wielka, Skalbmierz

 

Spot promujący cytologię

 

 

Wydarzenie Data
Skalbmierz zmobilizowany do profilaktyki 10 listopada 2017 r.
7 października odwiedziło nas 16 pań z gminy Skalbmierz 7 października 2017 r.
O profilaktyce raka szyjki macicy w Gnojnie 10 sierpnia 2017 r.
Zadzwoń, przywieziemy Cię na badanie 27 lipca 2017 r.
W Busku z lokalnymi liderami o profilaktyce raka szyjki macicy 20 czerwca 2017 r.

 

Media o projekcie:

Tygodnik Ponidzia - Cytobus ŚCO w Pińczowie [13.12.2018]

Nie straszą – edukują! Tygodnik Ponidzie [14.09.2018]

Dla pacjenta
Polski
Udostępnij