-A A +A

Subregion Zachód

Być świadomą kobietą - wsparcie profilaktyki raka szyjki mamcicy w województwie świętokrzyskim

"Żyj zdrowo"

Profilaktyka raka piersi

tel. 607 77 88 88




facebook.com/scozyjzdrowo
"Bądź świadoma"

Profilaktyka raka szyjki macicy

tel. 609 99 00 33




www.facebook.com/scobadzswiadoma

Harmonogram najbliższych spotkań edukacyjnych:

  • 05.03.2019 (wtorek) - Nagłowice, Samorządowe Centrum Bibliotek i Kultury "Dworek Mikołaja Reja" w Nagłowicach, ul. Kacpra Walewskiego 7, Nagłowice, godz. 16:00-20:00 - Mążczyźni

 

Uwaga! Zamiast konkursu fotograficznego więcej nagród dla pań, które się zbadają

Średnio co 20 pani, która skorzysta z bezpłatnych badań mammograficznych lub cytologicznych w cytobusie, cytomammobusie lub poradni stacjonarnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i wymyśli hasło zachęcające do profilaktyki onkologicznej, ma szansę odebrać w nagrodę sprzęt AGD.

W związku z brakiem zgłoszeń na konkurs fotograficzny zapraszamy mieszkanki województwa świętokrzyskiego do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych (mammografii i cytologii) w ramach realizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii programów profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy oraz wczesnego wykrywania raka piersi oraz  do udziału w konkursie na hasło profilaktyczne. Na panie, które się zbadają i zachęcą inne kobiety do profilaktyki, czekają cenne nagrody.

Dla kogo nagrody

  • Dla średnio co 20 pacjentki, która wykona mammografię w poradni mammografii stacjonarnej lub w cytomammobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii ramach programu „Żyj zdrowo” – wsparcie profilaktyki raka piersi w regionie świętokrzyskim i wymyśli hasło zachęcające inne kobiety do profilaktyki. Program profilaktyki raka piersi jest adresowany do kobiet w wieku 50 – 69 lat.
  • Dla średnio co 20 pacjentki, która wykona cytologię w poradni ginekologicznej, cytobusie lub cytomammobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w ramach programu „Być świadomą kobietą” – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim i wymyśli hasło zachęcające inne kobiety do profilaktyki. Program profilaktyki raka szyjki macicy jest przeznaczony dla kobiet w wieku 25 – 59 lat.

Co można wygrać

W nagrodę za aktywną profilaktykę i inwencję twórczą panie mają szansę otrzymać urządzenia, które przydadzą się każdym domu: miksery, żelazka parowe, wagi elektroniczne, kombiwary, suszarki do włosów.

Drogie panie, zmobilizujcie się, atrakcyjne nagrody czekają.

Projekty „Żyj zdrowo” – wsparcie profilaktyki raka piersi w regionie świętokrzyskim i „Być świadomą kobietą” – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim i na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego są dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

Regulamin konkursu w załączniku u dołu strony.

 

„Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy poprzez działania zachęcające kobiety z Subregionu Zachodniego do badań profilaktycznych”, nr projektu RPSW.08.02.02-26-0004/16 (Wartość projektu 822 696,25 zł, w tym dofinansowanie EFS 699 291,81 zł):

  • Powiat jędrzejowski: Jędrzejów, Małogoszcz, Sędziszów, Imielno, Wodzisław, Sobków, Słupia, Nagłowice, Oksa
  • Powiat włoszczowski: Kluczewsko, Krasocin, Moskorzew, Radków, Secemin, Włoszczowa
  • Powiat kielecki: Łopuszno.

 

Spot promujący cytologię

 

 

Wydarzenie Data
Mieszkańców Kluczewska uczyliśmy profilaktyki nowotworów 15 kwietnia 2018 r.
„Jestem zdrowa” – babskie spotkanie przy kawie 13 marca 2018 r.
Sędziszów, radni radzą: zbadaj się 25 listopada 2017 r.
Żelazka i telewizor w nagrodę za badania w Krasocinie 23 października 2017 r.
Mieszkanki Oksy na wycieczce po prafilaktykę w ŚCO 8 sierpnia 2017 r.
We Włoszczowie zachęcaliśmy lokalnych liderów do profilaktyki raka szyjki macicy 19 lipca 2017 r.

Media o projekcie:

Telewizja Świętokrzyska - Cytologia – bez kolejki, bez skierowania, z bezpłatnym dowozem do ŚCO [23.01.2018]

TVP Kielce - Profilaktyka - klucz do walki z rakiem [20.01.2018]

Dla pacjenta
Polski
Udostępnij