-A A +A

Mobilna Pracownia Badań Diagnostycznych (cytomammobus)

Dane kontaktowe:

tel. 41 36-74-033

tel. kom. 661 911 300

Rejestracja pod numerem telefonu: 661 911 300. Na badania należy zgłosić się z dokumentem tożsamości z numerem PESEL. Badania są wykonywane w godzinach 10-16. Z bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mogą skorzystać panie między 50 a 69 rokiem życia, które nie robiły tego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie między 25 a 59 rokiem życia, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Dla każdej pani, która wykona badanie cytologiczne w ramach programu profilaktyki, mamy kobiece upominki przypominające o profilaktyce.

 

Działalność medyczna:

Rok zakupu naczepy 2009. Cytomammobus ŚCO to pojazd wraz z wyposażeniem, zbudowany na naczepie, specjalnie do tego celu przystosowanej, z uwzględnieniem odnośnych, polskich norm, przepisów prawa.

Zawiera w sobie: gabinet badań mammograficznych z cyfrowym mammografem, gabinet badań cytologicznych, recepcję, przebieralnie, poczekalnię dla kobiet. W poczekalni znajdą się materiały informacyjne i edukacyjne.

W mammobusie pracują: technik elektroradiologii wykonujący badania mammograficzne, położna pobierająca cytologię z odpowiednimi uprawnieniami oraz osoba rejestrująca kobiety na badania. Konstrukcja cytomammobusa oraz rozkład pomieszczeń przystosowane zostały do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Współpraca:

Cytommamobus współpracuje z jednostkami samorządu terytorialnego na terenie województwa świętokrzyskiego, dojeżdża nawet w odległe rejony województwa świętokrzyskiego

i umożliwia kobietom skontrolowanie swojego stanu zdrowia.

Ponadto cytomammobus jest zapraszany przez różne organizacje, zakłady pracy, stowarzyszenia, fundacje, koła gospodyń wiejskich na wydarzenia ważne dla mieszkanek danej gminy np. festyny, dożynki, odpusty, święta miast, itp.

 

Bieżąca traca Cytomammobusa dostępna TUTAJ

Udostępnij