-A A +A

Pracownia Terapii Zajęciowej

Zajęcia w Pracowni Terapii Zajęciowej skierowane są do wszystkich pacjentów ŚCO oraz ich bliskich.

Terapia Zajęciowa – jest działaniem wielokierunkowym opartym na wykorzystaniu tkwiącego w każdym człowieku potencjału rozwojowego mającego źródło w naturalnych siłach witalnych organizmu, niezależnie od stopnia niepełnosprawności. Daje każdemu uczestnikowi szansę wyrażenia siebie w dostępnej i indywidualnej formie, określonej jego wewnętrznymi i zewnętrznymi predyspozycjami.

Istotą terapii jest leczenie i usprawnianie za pomocą określonych czynności, zajęć i prac, które mają wartość kształcącą, leczniczą, relaksacyjną. Rozwija umiejętności poznawcze, pobudza do twórczości, poprawia koordynację wzrokowo-ruchową, ćwiczy koncentrację uwagę. Pomaga w procesie powrotu do zdrowia i polepszeniu jakości życia pacjenta.

Osoby zainteresowane poprawą jakości swojego życia, radzeniem sobie ze stresem i skuteczną profilaktyką zdrowia
Zapraszamy
 
Kadra Pracowni Terapii Zajęciowej:
Joanna Grzesik-Deska – mgr pedagogiki – specjalność: rewalidacja z terapią pedagogiczną, terapeuta zajęciowy, ukończyła studia podyplomowe z psychoonkologii w Akademia Ignatianum w Krakowie.
Edyta Bzdrenga – terapeuta zajęciowy
Paweł Pilkiewicz – mgr pedagogiki, terapeuta zajęciowy, Trener Szkoleń w Zakresie Psychoonkologii PTPO
 
Kontakt:
Kielce, ul. Artwińskiego 3, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach (Zakład Psychoonkologii – Pracownia Terapii Zajęciowej, Gabinet 111, I piętro)
Kontakt: tel. (41) 367-40-42
https://www.facebook.com/TerapiaZajeciowaSCO
 

 

Udostępnij